Какво печелите от изолирането на стените

Топлоизолация на фасадите

Топлоизолация на фасадите

Външните стени заедно с покривите са мястото, където се получават най-големите топлинни загуби.

До 30% от цялата топлина на сградата се губи през фасада без изолация, но ако правилно изолирате външните стени, ще намалите топлинните загуби с повече от 50%. Това означава спестявания от порядъка на стотици левове годишно. Изолацията на фасадата е важна целогодишно. Докато през зимата спира топлината, през лятото тя предотвратява и високите температури вътре в сградата. Можете да спестите и от климатика.

Благодарение на изолацията се повишава и температурата на вътрешната повърхност на стените, което елиминира риска от конденз и последващо образуване на мухъл. Сега имате аргумент срещу мнението "Изолираната къща не диша." Все пак не външните стени са за "дишане", а прозорците на сградата.

Не само ще запазите топлината, но и конструкцията на външните стени на къщата. Изолацията ще я предпази от влиянието на времето, като вятър, дъжд, замръзване и слънчева светлина.

Днес най-лесният път към правилната изолация е чрез комплексни изолационни системи и внимателно тестван състав от доказани материали. Ако следвате процедурата по инсталиране, вие ще бъдете сигурни, че системата ще работи коректно и че ще ви донесе очакваните спестявания.

Какво печелите от изолацията на фасадата?

 ● До 30% по-ниски разходи за енергия

 ● Топлинен комфорт през зимата и лятото

 ● По-здравословна вътрешна среда

 ● По-дълъг експлоатационен живот на външните стени на къщата

 ● По-висока стойност на имота

 ● Намаляване на емисиите

 ● По-лесно изпълнение на изискванията за енергийна ефективност на къщата

С какво да изолирам?

Най-често за изолация се използват експандиран полистирол (EPS) или минерална вата  /каменна или стъклена/. Кой от материалите да изберете за изолация на къщата? И двете изолират топлината приблизително еднакво, защото имат подобен коефициент на топлопроводимост (λ), но вече се различават по други свойства:

Искам съвет

Топлоизолация на контактна фасада с EPS

Най-често срещаният метод за изолация на фасади. Това е система, при която изолационният материал се залепва директно към носещите стени, поради което не е подходящ за сгради с повишена влажност. Контактната изолация с пенополистирол е най-евтиният вариант за изолация на къща.

Контактна изолация с минерална вата

Този вид изолация е наистина полезна, когато освен топлоизолация трябва да спрете и шума, идващ отвън. Използването на изолация с минерална вата е необходимо и там, където има изисквания за негоримост на топлоизолационния материал.

Вентилируема фасада

Това е вид безконтактна изолация. Между външните стени и изолацията е оставено пространство (въздушна междина), което позволява въздухът вътре в него да тече естествено благодарение благодарение на принципа, наречен „ефект на комина“. 

Изолация на дървена сграда

При сгради с дървена конструкция се използва вентилируема фасадна система за топлоизолация. Топлоизолационният материал тук е минерална вата и с нея се постига дори по-висока топло- и акустична ефективност, отколкото ако я използваме в контактните системи.
 

Топлоизолация с минерална вата

 

ISOVER TF Profi

  +  По-добра паропропускливост 
  +  Реакция на огън клас A1 = негорима  
  + Добра звукоизолация

  -  По-висока цена  
  -  Поставянето изисква защитно оборудване

Каменна вата    Стъклена вата

Други материали за фасадна изолация

Колко струва топлоизолацията? Поискайте безплатна оценка

Нашите технически специалисти с удоволствие ще Ви помогнат при избора на материал, ще изчислят необходимото количество и приблизителни цени, както и ще Ви насочат директно към най-близкия търговец. Услугата е напълно безплатна.

domecek

 

[email protected]
+359 2 400 37 00

Искам съвет

 

Референтни обекти

Блог